Szyna na haluksy HALLUFIX biały + Zestaw Ćwiczeń

 • Dodaj recenzję:
  • Producent: Hallufix
  • Dostępność: Jest Jest  (0 szt.)
   Czas realizacji: Prosimy o kontakt...
  • szt.
  • Cena netto: 148,15 zł 160,00 zł
  SZYNA NA HALUKSY HALLUFIX BIAŁY + Zestaw Ćwiczeń
  Halluks, inaczej zwany paluchem koślawym, to zmiana deformacyjna w obrębie I promienia stopy o niejednoznacznej etiologii i wielu przyczynach.

  Uważa się, że aby wada mogła się rozwinąć, muszą istnieć predyspozycje w budowie stopy - np: stopa egipska, jednak niewłaściwie dobrane obuwie powoduje nasilenie dolegliwości i przyspieszenie postępu deformacji.

  Osoby o skłonnościach do wykształcenia się halluksów, powinny unikać butów na wysokim obcasie, z wąskimi noskami!
  Dużą rolę w występowaniu wady (schorzenia) odgrywają predyspozycje genetyczne. Do czynników predestynujących zaliczyć należy także otyłość oraz stojący tryb życia. Zmiana częściej występuje u kobiet, co tłumaczy się słabszym układem więzadłowym ich stóp. Grupą szczególnie zagrożoną są kobiety uprawiające taniec klasyczny (balet) ze względu na niefizjologiczne obciążenia stóp w pointach.

  Pod wpływem zniekształceń zmienia się biomechanika stopy. Nierównomiernie rozkłada się ciężar ciała, paluch nie jest już wystarczająco silnym punktem podparcia w czasie chodu. Pogarsza się wytrzymałość struktur stabilizujących stopę, osłabieniu ulegają mięśnie. Cęsto pojawia się stan zapalny kaletki maziowej stawu śródstopno-palcowego palucha, obrzęk, bolesność i przerost tkanki kostnej w okolicy głowy I kości śródstopia.

  Hallufix łączy w sobie kilka funkcji

  Najistotniejszą z nich jest aktywne korygowanie zniekształcającego ustawienia palucha, dzięki zastosowaniu unikatowego systemu zawiasowego. Umieszczona od strony podeszwowej pelota metatarsalna wysklepia przodostopie i zapobiega pogłębianiu się płaskostopia poprzecznego. Szeroka opaska na śródstopie zbliża kości śródstopia i wspomaga działanie korekcyjne.
  Maksymalnie uproszczony system zakładania aparatu, zapewnia pełen komfort użytkowania, a jego unikatowa konstrukcja umożliwia stosowanie go z większością modeli obuwia.

  Opatentowany system szyny Hallufix powinien być stosowany zarówno zapobiegawczo, w przypadku łagodnego i umiarkowanego zapalenia kaletki, ale również w pooperacyjnej rehabilitacji. Naukowe testy wykazują, iż aparat korekcyjny opóźnia proces zniekształcania dużego palca, co niejednokrotnie prowadzi do uniknięcia operacji. Zmniejsza ryzyko wystąpienia nawracających zapaleń stawów, a także jest sposobem na uniknięcie zwyrodnieniowej choroby stawów.

  Hallufix jest również alternatywnym rozwiązaniem dla sztywnej szyny stosowanej po operacji, która nie pozwala na swobodne poruszanie się. Dzięki stabilizacji śródstopia i dynamicznemu prowadzeniu palca jest komfortowym środkiem rehabilitacyjnym.

  - prosty w obsłudze
  - można go używać przez całą dobę
  - pasuje do większości rodzajów obuwia
  - umożliwia uprawianie sportu
  - uniwersalny na lewą i prawą stopę


  Zalecenia:

  Zaleca się stosowanie aparatu hallufix w dzień i w nocy rozpoczynając od 1 godziny podczas dnia i wydłużając ten czas do 3-4 godzin. Czas stosowania aparatu zależy od stopnia zaawansowania zmiany i wynosi od 4 do 8 miesięcy.

  Trwałość:

  Okres trwałości opaski na paluch i śródstopie oraz miękkiej podkładki bandaży i poduszeczki z pianki zależy od częstotliwości używania i czyszczenia.

  UWAGI DO STOSOWANIA:

  Aby szybko i trwale uzyskać efekt terapeutyczny należy nosić aparat przez minimum 4 godziny dziennie i w nocy zaczynając od 30 minut w ciągu dnia.