Poduszka ortopedyczna szwedzka Twin plus z poszewką

Dodaj recenzję:
  • Producent: DR Sapporo
  • Dostępność: Brak Brak  (98 szt.)
  • szt.
  • Cena netto: 100,81 zł 124,00 zł
Poduszka ortopedyczna szwedzka Twin plus z poszewką
Poduszki są produkowane w Polsce!

Poduszka wykonana z najwyższej jakości pianki z pamięcią. Jest termoplastyczna, pod wpływem ciepłoty ciała dopasowuje się do jego kształtu i idealnie podpiera naturalne krzywizny kręgosłupa. Usuwa zjawisko kumulacji wagi przez równomierne rozłożenie ciężaru ciała umożliwiając niezakłócony przepływ krwi i likwidując przyczyny bólu karku, głowy oraz kręgosłupa. Posiada tzw. otwarte komórki pozwalające na wentylację i swobodną cyrkulację powietrza, odprowadzanie nadmiaru ciepła i wilgoci dzięki czemu skóra pozostaje sucha i nie poci się. Dla zachowania świeżości poduszki można ją wietrzyć lub przecierać wilgotną ściereczką.

NIE NALEŻY PRODUKTU PRAĆ, MOCZYĆ ORAZ WYCISKAĆ.

Posiada miękką, welurową powłoczkę wyposażoną w zamek błyskawiczny, umożliwiający zdejmowanie i pranie w 40°C. Poduszka jest zarejestrowana jako wyrób medyczny I klasy, spełnia wymogi ochrony zdrowia.
Wskazania do stosowania
- przy niespecyficznych bólach karku, szyi, głowy
- przy zwyrodnieniach stawów międzykręgowych kręgosłupa szyjnego
- przy artretycznych bólach kręgosłupa szyjnego
- przy zmianach dyskopatycznych kręgosłupa szyjnego
- wspomagająco, przy leczeniu chorób i urazów odcinka szyjnego
  
Właściwości poduszek TWIN
Powoduje dopasowanie się kręgosłupa do jej kształtów, które zapewniają prawidłowe podparcie szyi w każdym, z jej punktów utrzymując kręgosłup szyjny w lini prostej.
Termoplastyczne, pod wpływem temperatury ciała uplastyczniają się dopasowując swój kształt do kształtu ciała pacjenta, utrzymują kręgosłup szyjny w lini prostej.
Umożliwiają  swobodny przepływ powietrza, pochłaniają nadmiar ciepła i wilgoci.

Dostępne rozmiary: M - 49x33x10, L - 49x33x13 (tolerancja +/- 3cm)
(po zakupie proszę wybrać rozmiar)

DOBÓR ROZMIARU PODUSZKI
Jak wybrać, dobrać najlepszą poduszkę zdrowotną przeznaczoną do spania w prawidłowej pozycji anatomicznej.
Co tak naprawdę kryje się pod pojęciem poduszka ortopedyczna do spania?
Coraz częściej słyszymy o poduszce ortopedycznej. Jedni nazywają ją poduszką profilowaną, inni korekcyjną, jeszcze inni używają sformułowania poduszka rehabilitacyjna, anatomiczna, ergonomiczna czy lecznicza. Tak naprawdę istotne jest z czego poduszka jest wykonana oraz jaki ma kształt, bo właśnie te dwa parametry decydują o właściwościach leczniczych poduszki. Jeśli chodzi o wypełnienie poduszek, na rynku znaleźć można poduszki lateksowe, z pianki wysokosprężystej czy z materiałów takich jak gorczyca czy łuski gryki. Jednak najlepsze poduszki ortopedyczne to takie, które wykonane są z pianki z pamięcią. Kształt poduszek ortopedycznych powinien być uzależniony od pozycji, w jakich śpimy. Inny profil będzie miała poduszka ortopedyczna do spania na boku, inny poduszka do spania na brzuchu. Aby poduszka była wygodna spełniając jednocześnie funkcję leczniczą, musi być dobrana na podstawie szerokości barku oraz wagi i wzrostu danej osoby.