ORTEZA STAWU KOLANOWEGO ZE STABILIZACJĄ RZEPKI MORO

 • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Jest Jest  (1 szt.)
  • szt.
  • Cena netto: 77,24 zł 95,00 zł
  ORTEZA STAWU KOLANOWEGO ZE STABILIZACJĄ RZEPKI MORO
  Ortezy grupy 4Army, to specjalnie dedykowana linia ortez ortopedycznych, charakteryzująca się anatomiczną konstrukcją, zdecydowanie zwiększoną wytrzymałością oraz wykończeniem w militarnym kamuflażu typu pantera. Ortezy te są wyrobami medycznymi klasy I i doskonale sprawdzają się jako zabezpieczenie stawów w trudnych warunkach, wymagających zwiększonej wytrzymałości wyrobu.

  Orteza 4Army-SK-05, to anatomiczna orteza stawu kolanowego ze stabilizacją rzepki. Wyrób został wykonany ze wzmocnionego surowca ACTIV PREN, charakteryzującego się dużą wytrzymałością, miękkością i wysoką elastycznością, co zdecydowanie ułatwia przyleganie wyrobu do kończyny i gwarantuje właściwą kompresję zabezpieczonego stawu.

  Jest to strukturalny surowiec składający się z perforowanej pianki neoprenowej i poliamidowych dzianin okładkowych. Zewnętrzna okładzina została dodatkowo pokryta kamuflażem typu pantera. Dzięki perforacji i zastosowaniu systemu AirSupplySystem, zabezpieczony staw jest nie tylko skutecznie wentylowany, ale także utrzymywana jest odpowiednia jego ciepłota. Bardzo ważnym atutem tego surowca jest to, że nie jest to wyrób dziany, nie posiada grubych włókien, przez co sploty dzianiny nie odciskają się na skórze użytkownika i nie powodują ran w miejscach dużej kompresji.

  Orteza posiada nowy anatomiczny krój, jej konstrukcja jest dodatkowo wzmocniona, a wszystkie taśmy obwodowe mają dwuwarstwową konstrukcję. Taka konstrukcja wyrobu pozwala na użytkowanie go nawet w wyjątkowo ekstremalnych warunkach.

  W wyrobie zainstalowano stabilizujący pierścień okołorzepkowy, posiadający dodatkowe walory przeciwgrzybicze oraz uchwyty ułatwiające wciąganie go na kończynę.

  Przeznaczenie

  - niestabilność stawu kolanowego,
  - bolesność stawu kolanowego,
  - uszkodzenie więzadeł kolana (ACL),
  - zaburzenia priopriocepcji stawu

  Tabela rozmiarowa

  Rozmiar Obwód kolana Sposób dokonywania pomiaru
  S 30-34 cm
  M 34-38 cm
  L 38-42 cm
  XL 42-46 cm
  XXL 46-50 cm

   

  Nr Rejestracyjny Producenta PL/ CA 01 05556; DE/0000010937; Numer rejestr. DE/CA37/882/55.2

  CEWyrób medyczny kl. I - zgodny z Dyrektywą Rady (93/42/EWG) w sprawie wyrobów medycznych. Producent wyrobów medycznych i ortopedycznych, firma REH4MAT wystawiła stosowną deklarację zgodności EC.